A máme tu dalšího výrobce, který chystá vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 888. Jde o značku Redmi a vlastně se není čemu divit. Jestliže má být Xiaomi prvním výrobcem, který představí telefon s tímto procesorem, je jasné, že Redmi s představením své vlajky nebude otálet. Na Qualcomm summitu se CEO Xiaomi, Lei Jun nechal slyšet, že světově prvním telefonem s novým procesorem bude jejich Mi 11. Krátce na to také Lu Weibing potvrdil, že i oni už chystají svůj vlajkový stroj.

Na rozdíl od Xiaomi ale Weibing neprozradil, který telefon dostane Snapdragon 888. A není ani známo, kdy bude tento vlajkový telefon představen. Ovšem je víc než jisté, že půjde o jeden z modelů řady Redmi K40. A proto bychom si směle tipli, že konkrétně to bude model K40 Pro. Tyto spekulace se na síti objevovaly ještě ve chvíli, kdy se o novém procesoru Qualcomm hovořilo jako o Snapdragonu 875. V té době se očekávalo, že první telefon řady Redmi K40 bude představen ještě do konce tohoto roku.

Tipaři přitom vycházeli z toho, jak byla představována řada Redmi K30. První telefon byl uveden na konci roku 2019 a o pár měsíců později debutoval model Redmi K30 Pro s vlajkovým procesorem Snapdragon 865. Proč by se tedy historie nemohla opakovat i letos? V případě Redmi K40 Pro se očekává, že bude mít stejně jako jeho předchůdce vyskakovací kameru a v rámci celkového designu se také příliš lišit nebude. Tento vzhled se výrobci osvědčil, proto se jej bude držet i u nadcházejícího prémiového telefonu. Dále se čeká vylepšený hlavní fotoaparát, vyšší kapacita baterie a podpora rychlého nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.