Přestože se nyní všechno točí kolem procesoru Snapdragon 888 a vlajkových telefonů, které jej dostanou podíváme se i na telefony, které svými parametry budou spadat o dvě patra níž. A v souvislosti s tím se zaměříme na společnost Motorola. Ta by tedy na začátku roku měla vydat prémiový telefon, který má zatím označení Motorola Nio a měl by dostat Snapdragon 865, ale chystají i dva levné stroje s označením Motorola Capri a Capri Plus.

První info o chystaných telefonech Motorola Capri a Capri Plus přináší stránky TechnikNews. Jde prý o cenově dostupné přístroje, které by se měly začít prodávat v průběhu prvního kvartálu 2021. Telefony mají zatím jen interní pojmenování Capri a Caprip a modelová čísla XT2127 a XT2129. Je tedy pravděpodobné, že jejich obchodní názvy budou jiné. Nejsou ani známy jejich přesné parametry, takže se musíme spokojit s tím, co je v této chvíli odhadováno.

Levnější z obou modelů bude Motorola Capri. Očekává se, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 460 se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Displej by měl mít rozlišení 1600×720 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Přední kamera by měla mít 8 Mpix. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 8 Mpix a dvakrát 2 MPix. Verze Capri Plus by měla mít displej s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Typ procesoru je nejasný, ale paměťová konfigurace by měla být 4/6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Přední kamera by měla mít 13 MPix. Hlavní fotoaparát by měl mít čtyři snímače s 64 MPix, 13 MPix a dvakrát 2 MPix. Dále se očekává, že oba telefony poběží na systému Android 11 a údajně by měly mít i podporu NFC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.