Klesající prodeje Huawei na západních trzích jsou příležitostí pro Xiaomi a zejména hozenou rukavicí pro OPPO. Tento čínský gigant se totiž donedávna specializoval spíše na asijské trhy a ty globální lehce zanedbával. Případně nechával dceřiným a spřáteleným značkám jako Realme nebo OnePlus. Výhledově ale mají mnohem smělejší plány a pro rok 2021 určitě budou klást velký důraz i na evropské trhy. K tomu jim pomůže určitě chystané špičkové OPPO Find X3, ale jejich záběr je mnohem širší. A ven se dostal i nový patent OPPO a s ním spojené velmi zajímavé rendery.

Rendery pochází jako vždy z dílny LetsGoDigital, tentokrát ve spolupráci s Concept Creator. Nejedná se o nic extra revolučního v rámci designu, i když průstřel OLED displeje uprostřed na ose byl zatím výsadou v podstatě jen Samsungu. Stejně tak zadní modul fotoaparátu s trojicí senzorů v jedné linii je lehce neobvyklý, ale už jsme podobné řešení také viděli. Hlavní zajímavostí je tak asi nápis „15x zoom“ vedle foto senzorů, protože velký hybridní zoom je rozhodně stále pouze luxusní možností té nejvybranější mobilní smetánky.

This slideshow requires JavaScript.

OPPO už jeden velmi podobný patent zaregistrovali poměrně nedávno, ale ten měl kruhový výsuvný modul selfie kamerky. To už dnes tak neletí a většina výrobců vzala za své koncept „průstřelu“ displeje. Jinak jsou oba patenty skoro stejné, jen tvůrci renderů přidali 3.5 mm audio jack, který v původních náčrtcích chybí. Takže trocha pravděpodobně přehnaného optimismu. Jako obvykle musíme zmínit, že jde pouze o patent a nikdo negarantuje jeho reálný příchod na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.