Po vydání vlajkového procesoru Snapdragon 888 se s informacemi, který výrobce a který telefon jej dostane mezi prvními, doslova roztrhl pytel. Značka Realme potvrdila, že mezi prvními telefony s tímto čipsetem bude v příštím roce jejich Realme Race. Ovšem také Xiaomi hlásí, že jejich model Xiaomi Mi 11 bude tím úplně prvním telefonem s novým čipsetem. Na svém Weibo účtu tuto skutečnost potvrdil sám CEO Xiaomi, pan Lei Jun. Kromě telefonu Mi 11 se očekává, že v první polovině příštího roku budou s tímto procesorem představeny i telefony Black Shark, Nubia RedMagic a řada Oppo Find X. Dále pak také LG, Vivo, iQOO a OnePlus.

Hlavní parametry procesoru Snapdragon 888

Jaké funkce by telefon Xiaomi Mi 11 mohl díky Snapdragonu 888 mít by se mohlo dát odvodit z parametrů procesoru. Čipset je postaven na 5nm výrobní technologii. Využívá architekturu tří clusterů. Konkrétně jde o jedno jádro Cortex X1 s taktem 2,84 GHz. Dále pak tři jádra Cortex-A78 s taktem 2,4 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz. Jako GPU je použito Adreno 660. Do čipsetu je také integrován 5G modem třetí generace, Snapdragon X60. Ten podporuje všechna hlavní globální frekvenční pásma Sub-6GHz. Podporuje i agregaci 5G nosičů, globální multi SIM a samostatné a dynamické sdílení spektra (DSS).

Vlajkový procesor má nový AI motor šesté generace. Ten nabízí oproti předešlé generaci výrazný posun ve výkonu AI, a to až 26 tera operací za sekundu (26 TOPS). Výrazně vylepšen by měl být i herní výkon díky třetí generaci Snapdragon Elite Gaming. Součástí procesoru je i Qualcomm Sensing Hub pro nízkoenergetické zpracování AI s nepřetržitým provozem pro intuitivní inteligentní funkce. Díky podpoře Spectra ISP bude vylepšen i výkon fotoaparátu a rychlost zpracování fotografií. Z výše uvedeného je tedy patrno, že vlajkové telefony příštího roku budou na skutečně vysoké úrovni a budou po všech stránkách velmi výkonné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.