Nový vlajkový procesor Snapdragon 888 je tím, o čem se už od včerejška mluví s důrazem na to, že bude pohánět prémiové telefony v roce 2021. Včera se na síti objevil seznam výrobců, kteří tento čipset použijí u svých telefonů. Mezi nimi je i značka Realme, která už nyní potvrdila, že připravuje telefon Realme Race. Zatím sice jde jen o interní pojmenování chystaného telefonu, ale jeho existenci potvrdil na stránkách GSMArena důvěryhodný zdroj blízký výrobci.

Kromě toho se i na oficiálním twitterovém účtu Realme UK objevilo další potvrzení, že vlajková loď Realme Race skutečně bude osazena procesorem Snapdragonem 888. Proto tuto informaci můžeme považovat za pravdivou. Zároveň půjde o jeden z prvních telefonů s tímto procesorem, takže je možné, že bude představen na začátku příštího roku v lednu/januári nebo v únoru/februári. A zdá se, že označení Race by mohlo vycházet ze spojení slov Realme a Ace. V září/septembri totiž společnost Oppo oficiálně převedla svou řadu Oppo Ace pod značku Realme.

A jak by mohl chystaný telefon vypadat a případně jaké by mohly být některé z jeho dalších parametrů? I o tom najdeme info na stránkách GSMArena. Podle nich by měl mít telefon modelové číslo RMX2202. Měl by běžet na systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Snapdragon 888 by mělo doplnit 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště, ale k dispozici budou zřejmě i další paměťové verze. Z fotky je patrno, že hlavní fotoaparát bude uložen do kruhového modulu a bude mít čtyři snímače. Zadní panel je zakřivený a celkový design je velmi podobný modelu Oppo Ace2. Je také velmi pravděpodobné, že telefon bude primárně představen v Evropě a až pak se dostane na další trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.