Vlajkové telefony Samsung jsou bezesporu výborné, ale taky pro některé z nás poměrně drahé. A co si budeme povídat, jejich výrobce zrovna není nakloněn tomu, aby zlevňoval. I když letošní prodeje vlajkových strojů Samsung nedopadly úplně na výbornou, stále si v žebříčku prodejnosti stojí docela dobře. Ale možná ne až tak dobře, jak se původně očekávalo. Jistě, prodeje všech chytrých telefonů se letos propadly díky pandemii koronaviru, ale ceny vlajkových Samsungů stále rostou. Proto možná potěší čerstvá zpráva, že řada Samsung Galaxy S21 by mohla být o něco levnější než řada Galaxy S20.

Tato informace přichází krátce poté, co jsme se dozvěděli, že skládací telefon Galaxy Z Fold 3 bude stejně drahý jako jeho letošní předchůdce. Že by se konečně Samsung chytl za nos a snažil se ceny upravit tak, aby se jeho telefony dostaly k většímu počtu uživatelů? Navíc další zajímavou zprávou je i to, že podle agentury Reuters Samsung neplánuje v příštím roce představit řadu Galaxy Note. Ale abychom jen neteoretizovali, pojďme se podívat na to, jak by na tom řada Samsung Galaxy S21 mohla s cenami být.

Podle korejských stránek by ceny mohly vypadat následovně. Samozřejmě se jedná o snížení oproti řadě Galaxy S20. Standardní model Galaxy S21 by se mohl prodávat v rozmezí 850 až 899 dolarů. Stejný model Galaxy S20 stál 1000 dolarů. Cena Galaxy S21 Plus by se mohla pohybovat v rozmezí 1050 až 1099 dolarů, stejný model Galaxy S20 stojí 1200 dolarů. A nejvyšší verze této řady, Galaxy S21 Ultra, by mohl být nabízen za 1250 až 1299 dolarů. Pro srovnání stejný model řady Galaxy S20 je prodáván za 1400 dolarů. Jako obvykle u takových nepotvrzených informací je berme raději s nadhledem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.