O telefonech, které budou představeny ještě do konce tohoto roku se logicky v těchto dnech mluví nejvíc. Mezi ně patří i řada Oppo Reno 5. Víme o nich skoro všechno a dokonce se na síti objevila i reálná fotka standardního modelu. Víme také, že budou uvedeny celkem tři telefony, a to jmenovitě Reno 5, Reno 5 Pro a Reno 5 Pro Plus. U prvních dvou modelů známe i některé z jejich specifikací, ale snad jediné, co dosud zůstávalo v utajení byl termín jejich představení.

Ten by mohl být k dnešnímu dni odtajněn, protože se na čínském Weibo na účtu společnosti Oppo objevila zpráva, že řada Oppo Reno 5 bude představena už za pár dnů. Konkrétně jde o termín 10. prosince/decembra. Samozřejmě zde kromě termínu představení a marketingových sloganů není zveřejněno nic z parametrů, které by telefony mohly mít. Přesto se dá odhadovat, že design telefonů bude vycházet z toho, co jsme mohli zaznamenat u řady Reno 4 5G, která debutovala na čínském trhu na začátku letošního roku. Vzhled zadního panelu byl poměrně atraktivní s texturou, kterou výrobce nazval „diamantová“.

Hlavní parametry řady Reno 5

Ovšem z předchozích odhadů tipařů bychom mohli hlavní parametry řady Reno 5 stručně shrnout. Očekává se, že telefony budou mít OLED displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz a „dírou“ pro přední kameru. Standardní model by měl mít 6,43 palcovou obrazovku. Modely Reno 5 Pro a Reno 5 Pro Plus budou mít větší 6,55 palcový displej se zakřivenými hranami. Očekává se, že všechny tři telefony poběží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11. Každý z telefonů bude osazen jiným procesorem a počítá se se Snapdragonem 765G, Dimensity 1000+ a Snapdragonem 865. Baterie by mohly mít kapacity 4300 mAh, 4350 mAh a 4500 mAh a podporu rychlého 65 W nabíjení. Standardní model by měl mít trojitý hlavní fotoaparát a verze Pro a Pro Plus by měly mít fotoaparát se čtyřmi snímači. Tolik ve stručnosti o parametrech, více se dozvíme už za pár dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.