Na začátku září prosvištěly internetem spekulace, že by se snad Qualcomm mohl pokusit uvést na trh vlastní herní telefon. I my jsme o tom samozřejmě informovali a vše nasvědčovalo tomu, že ve spolupráci s taiwanským ASUSem firma opravdu něco takového kutí. Obecně se předpokládalo, že by se první oficiální potvrzení nebo snad i představení tohoto kousku mohlo objevit na programu každoročního prosincového Qualcomm technologického summitu. Ten už ale máme za sebou a ničeho podobného jsme se nedočkali. Ba právě naopak.

Samotný ředitel Qualcommu, pak An Meng totiž tyto veškeré spekulace vyvrátil a prohlásil, že ani do budoucna firma nehodlá měnit zaběhlý a fungující obchodní model. Pro potřeby partnerů sice měli vytvořen určitý prototyp telefonu na demonstraci Snapdragonu 888, ale rozhodně se nejednalo o žádný veřejně plánovaný telefon. Tyto prototypy jsou určeny čistě k technologickým demonstracím a firma přenechá samotnou výrobu telefonů jen a pouze zavedeným partnerům. Ostatně ze snímků tohoto prototypu je jasně viditelná nemoderní široká „brada“ a masivní rámečky displeje.

Je samozřejmě možné, že se firma v nějaké kapacitě bude více angažovat ve vývoji herních ASUSů řady ROG, ale to jsou opět jen spekulace. Momentálně se dá prostě a jednoduše s jistotou říci, že Qualcomm nemá žádné ambice vyrábět vlastní herní telefon. S nevyhnutelným ústupem Kirinů od Huawei jim navíc brzy ubyde část zásadní konkurence, nemluvě o pravděpodobných dodávkách pro čerstvě samostatný Honor. Takže si na nedostatek práce určitě stěžovat nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.