Qualcomm nás včera mírně překvapil přejmenováním nového vlajkového procesoru a také se pochlubili seznamem spolupracujících výrobců telefonů. A ti samozřejmě nelenili vytroubit do světa právě své plánované modely se Snapdragonem 888. Xiaomi už dříve potvrdili, že jejich Mi 11 by mělo být prvním telefonem s tímto procesorem a další dnes následují. Ve všech případech jde o velká jména čínského mobilního průmyslu, ale stále ještě pořád čekáme na vyjádření Samsungu…

Takže se museli činit jiní. OPPO na sociální síti Weibo nadšeně oznámilo představení špičkového OPPO Find X3 v prvním čtvrtletí 2021 a za zmínku stojí i jasně deklarovaná globální dostupnost telefonu.  Pořádná porce novinek pak přišla ze strany ZTE, když prezident značky Ni Fei potvrdil hned trojici brzy chystaných telefonů se Snapdragonem 888 z jejich stáje. Kromě ZTE Axon 30 tak dostanou nový čip i herní Nubia Red Magic 6 nebo Nubia 6. Přesných časových rámců jsme se nedočkali, ale zákulisní zprávy hovoří zhruba o březnovém termínu.

This slideshow requires JavaScript.

A dostalo se i na momentálně spící velkou značku minulosti. Úmysl využít nové monstrum od Qualcommu totiž deklarovali i Meizu a jejich novinka by údajně měla dorazit někdy na jaře. Vzhledem k tomu, že jejich poslední počin Meizu 17 byl letos představen v květnovém termínu, tak se asi nabízí zhruba stejné datum i příští rok. Ale vzhledem k masivnímu úpadku Meizu v poslední době v nějakou extra renesanci fanoušci moc nadějí nevkládají. Konkrétní technické specifikace Snapdragonu 888 by se měly objevit už dnes večer a my se na ně určitě podíváme podrobněji.