Valná většina výrobců chytrých telefonů se už připravuje na příští rok a na vydání nových vlajkových lodí. Pokud přimhouříme oko, můžeme mezi ně počítat i skládací telefony. V jejich případě se původně zdálo, že budou trendem letošního roku. To by možná mohly být, kdyby jejich ceny nebyly extra vysoké. Analytici sice odhadovali, že postupem času budou ceny skládacích telefonů snižovány, ale alespoň v případě společnosti Samsung to tak zatím nevypadá. Jejich chystaný Samsung Galaxy Z Fold 3 by měl být stejně drahý jako jeho předchůdce Galaxy Z Fold 2. Tato nepotvrzená informace se nedávno objevila na Twitteru.

Skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3 by měl být představen v červnu/júni příštího roku. Termín sice není oficiálně potvrzen, ale už nyní se proslýchá, že Samsung chce u chystaného telefonu zachovat stejnou cenu jako u Fold 2. A ta nebyla, věru, nijak nízká. Na většině trhů se telefon Fold 2 prodává za zhruba 2000 dolarů.

Samozřejmě si můžeme říci, že nová generace tohoto skládacího telefonu bude jistě vylepšená, takže bude-li stát stejně jako generace předchozí je to vlastně dobře. Výrobce by klidně mohl cenu vystřelit ještě výš. Na druhou stranu je jasné, že Samsung se snižováním cen nijak nespěchá. Dá se dokonce říct, že vlajkové telefony Samsung jsou z dlouhodobého hlediska čím dál dražší.

Navíc Samsung v podstatě v rámci skládacích telefonů nemá nějakého výraznějšího konkurenta. Takže jej nikdo netlačí k tomu, aby cenu snížil. K tomu všemu ještě nezapomínejme na další skládací telefony Galaxy Z Flip a Galaxy Z Flip Lite, které jsou relativně levnější a model Z Flip by se letos dokonce mohl stát nejprodávanějším skládacím telefonem. V závěru ještě klasicky dodáme, že informace o ceně Galaxy Z Fold 3 není potvrzená, proto ji musíme brát s rezervou.