Zatím poslední vlajkový model značky Huawei vzal jako obvykle útokem i přední příčky žebříčků nejlepších telefonů. A v prestižním DxOMarku zaslouženě vystoupal Mate 40 Pro až na první pozici, protože je podle jejich pokročilých testů opravdu nejlepším současným foto-mobilem. Nejlepší výkon podal i za špatných světelných podmínek, kde naprostá většina telefonů má stále ještě obří rezervy. A právě na výkon v šeru se zaměřuje vysvětlení přímo od Huawei, proč Mate 40 Pro pořizuje tak skvělé snímky.

Špatná viditelnost neexistuje

V nitru širokoúhlého Super Sensing fotoaparátu najdeme velký 1/1,28 palcový snímač se sadou barevných filtrů RYYB (CFA). Tento snímač je mnohem větší než ty, které zákazníci dostávají někdy i na vlajkových telefonech jiných značek. Na velikosti senzoru ale rozhodně záleží – čím větší senzor, tím víc se do fotoaparátu vejde pixelů a schopnost snímání světla se zlepší, což se projeví i v jasnějších a detailnějších snímcích.

Pak jsou zde zmíněné RYYB CFA senzory, které umožňují smartphonu Huawei Mate 40 Pro zachytit o 40 % více světla, než umí chytré telefony se senzory RGGB CFA. To vysvětluje bezkonkurenční výkon fotoaparátu Huawei i za zhoršených světelných podmínek. Díky těmto vlastnostem je Huawei Mate 40 Pro nejlepším parťákem třeba na večírek.

Bezchybné zaostřování

Díky sofistikované hardwarové a softwarové optimalizaci vytvoří Huawei Mate 40 Pro jednoznačně povedenější portrét, který je dokonale jasný, i když je objekt podsvícený.

Nedostatek správného osvětlení rovněž sráží kvality mnoha smartphonů také v oblasti autofokusu. Bez dostatku světla mají běžné zaostřovací technologie potíže, právě kvůli své závislosti na osvětlení. S Huawei Mate 40 Pro však není automatické zaostřování ani při slabém osvětlení problém. Je tomu tak díky technologii Full Pixel Octa PD AutoFocus od Huawei, která doplňuje PDAF s binningem pixelů. S touto výbavou je dosaženo perfektního zaostření, i když je světla kolem málo.

Zachyťte i vzdálený ohňostroj

Fotoaparát Ultra Wide Cine Camera, který je součástí systému Ultra Vision Cine Camera, je vybaven také velkým snímačem o úhlopříčce 1/1,53 palce. Objektiv disponuje širokou clonou f/1,8, která umožňuje větší přísun světla.

Ať už lidé po celém světě slaví Vánoce nebo vítají Nový rok, zima je časem ohňostrojů a rozsvícení světel. Večery jsou delší a domácnosti útulnější, takže lidé rádi sdílejí fotky svých domácích dekorací, zapálených svíček či na Silvestra záběry vzdálených bouchajících ohňostrojů. Ve všech zmíněných případech potřebujete kvalitní fotoaparát, který vyniká také ve tmě.

Potud tedy oficiální slovo Huawei a my můžeme jen doplnit, že Mate 40 Pro je opravdovým fotografickým monstrem. Což dokládá i naše nedávná recenze. Telefon sice postrádá služby Google, ale Huawei udělali s alternativami opravdu velký krok vpřed a platforma AppGallery ve spolupráci s vyhledávačem aplikací Petal Search už je opravdu v podstatě plnohodnotnou náhradou. Samozřejmě za high-end se také pořádně zaplatí, ale to daň za luxusní vlajkovou loď v plné parádě.