Dneska začal poslední měsíc tohoto roku, což ale neznamená, že bychom se v těch posledních několika dnech nedočkali už žádných novinek z oblasti mobilních technologií. Například společnost Oppo by už měla finišovat s přípravami telefonů řady Oppo Reno 5 a ještě do konce roku je představit. V posledních dnech se právě o těchto strojích poměrně dost mluví a na světě je dokonce i první reálná fotka standardního modelu Oppo Reno 5 5G.

Standardní verze Oppo Reno 5 5G má za sebou všechny potřebné certifikace. Díky nim víme, jaké parametry bychom mohli očekávat. Jde o přístroj střední třídy, přesto zde najdeme několik parametrů, za které by se nemusel stydět ani prémiový telefon. Jde především o podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W nebo fotoaparát se čtyřmi snímači. Další specifikace také nejsou špatné a jejich souhrn najdete v tomto článku. To, o čem se ale příliš nepsalo, snad jen kromě několika fotek z Tenaa, je design standardního Reno 5. Na ten se zajdeme podívat na stránky známého tipaře, který si říká Slashleaks.

Design zadního panelu

Pravda je sice ta, že na fotce je vidět jen zadní panel telefonu, ale pro tuto chvíli nám to postačí. Pokud srovnáme snímky z výpisu Tenaa s reálnou fotkou, působí docela věrohodně. Navíc jde v podstatě o takový letos docela běžný vzhled. Zadnímu panelu dominuje poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu, do kterého je uložen i LED blesk. Jednotlivé senzory jsou také větší a jsou celkem čtyři, což vlastně koresponduje s informacemi z Tenaa. A nápis na modulu také potvrzuje, že primární senzor bude mít rozlišení 64 MPix a podporu AI. Co se čelního panelu týče, očekává se, že v jeho levém horním rohu bude „díra“ pro přední kameru, rámečky kolem displeje budou úzké a brada bude mírně širší. Celkově se tedy dá říci, že vzhled telefonů řady Reno 5 bude téměř stejný jako u jejich předchůdců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.