Je to už pár let, kdy společnost Lenovo patřila mezi etablované výrobce chytrých telefonů. A to zejména těch s parametry střední třídy. Pro tato zařízení měla vyhrazenu řadu Lenovo Lemon, někdy také označovanou jako řadu K. Telefony této řady měly v letech 2014 až 2016 konkurovat přístrojům Redmi. Postupem času tato řada zanikla a až v loňském roce se začaly objevovat první informace o jejím „vzkříšení“. A ono oživení nastane už za pár dnů. Je potvrzeno, že svou premiéru na čínském trhu odehraje model Lenovo Lemon K12.

K oficiálnímu představení telefonu Lenovo Lemon K12 dojde 9. prosince/decembra. Na tuto akci upozorňuje na čínské síti také upoutávka, ze které se ale kromě termínu uvedení a názvu telefonu nedozvíme nic víc. Takže specifikace a design přístroje jsou zatím v utajení. Přesto se tipaři snaží o tomto telefonu odhadnout alespoň něco. Tvrdí, že v displeji bude „díra“ pro přední kameru a hlavní fotoaparát bude trojitý a uložený do čtvercového nebo obdélníkového modulu.

Mezi nejzajímavější zvěsti ale patří ta, která tvrdí, že nový telefon bude jen rebrandem telefonu Moto G9 Power. Tato informace vychází z toho, že se na Tenaa objevil telefon s označením XT2091-7 a mělo jít právě o Moto G9 Power pro čínský trh. Tipaři na základě toho spekulují, že jde o telefon Lenovo Lemon. Dokonce se šíří zvěsti o tom, že i Moto E7 Plus bude pro čínský trh přejmenován a prodáván jako Lenovo Lemon. Z toho by se tedy dalo vyvodit, že budou představeny dva telefony Lenovo, a to Lemon K12 a Lemon K12 Pro. První z nich bude rebrandem Moto E7 Plus a druhý bude přejmenovaný Moto G9 Power. Oba by pak měly být cenově dostupnými modely.