Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že v tomto měsíci budou oficiálně představeny telefon řady Huawei Nova 8. Počítalo se s tím, že zároveň s nimi bude oficiálně uveden i telefon Honor V40. Pak ale došlo k tomu, že Huawei svou dceřinku Honor prodal. Tímto krokem se stalo prosincové uvedení Honoru V40 poněkud nejisté.

Podle posledních informací, které se objevily na Twitteru je letošní představení telefonu Honor V40 skutečně přesunuto. Odklad není podle tipařů nijak dramatický, protože je přesunut na leden/január 2021. Jenže se stále bavíme o posunutí představovačky pro čínský trh. S tímto odkladem se ale posune i globální uvedení, které za normálních okolností probíhalo vždy na začátku nového roku poté, co byl na konci roku telefon představen v Číně. Vzpomeňme například na modely Honor V30 a globální verzi Honor 30.

V souvislosti s posunutím uvedení Honoru musíme tak připomenout i další skutečnost, kterou je omezený počet vlajkových procesorů Kirin 9000. Těmi je už osazena řada Huawei Mate 40 a původně se s tímto čipsetem počítalo i pro Honor V40. Jenže vzhledem k jejich nedostatku dostane chystaný Honor procesor Dimensity 1000+.

A s procesorem Kirin 9000 se pojí i další zpráva, kterou lze dohledat na Twitteru. V ohrožení je totiž i řada Huawei Mate 50. Nedostatečný počet kusů procesoru musel zákonitě vést k rozhodnutí, které vlajkové telefony Huawei jej v příštím roce dostanou. Volba proto padla na řadu P50. Jde ale o nepotvrzené info, takže je možné, že Huawei ještě před vydáním řady P50 zamíchá kartami.