Značka Amazfit nás už poměrně dlouho zahrnuje výbornými modely chytrých hodinek a náramků za velmi solidní ceny. A dnes pustili do světa dvojici nových kousků, které určitě stojí za pozornost. Představení Amazfit GTS 2 Mini a Amazfit Pop Pro sice proběhlo v Číně a první prodeje budou také jen na domovském trhu, ale v obou případech bychom se velmi brzy měli dočkat i mezinárodní dostupnosti. Což je pro všechny fanoušky zcela jistě velmi dobrá zpráva. Tak se na parametry obou novinek pojďme podívat podrobněji.

Amazfit GTS 2 Mini je kompaktnější verzí zářijového GTS 2. Nabídne 1.55-palcový AMOLED displej s rozlišením 354 x 306 pixelů a hlavně podporu funkce AOD (Always-on display). Tělo je z kombinace hliníku a plastu, přičemž váží jen 19.5 g. Samozřejmostí je celé řada senzorů včetně Huami BioTracker 2 pro monitoring tepu a SpO2, sledování spánkového režimu či stresu a podpora až 70 sportovních režimů. Hodinky mají i vestavěný GPS čip a nezapomnělo se ani na NFC. Baterie s kapacitou 220 mAh vydrží až týden náročného užívání, či 14 dnů průměrného. To vše v Číně za 699 juanů (asi 106 dolarů) od 10. prosince.

To levnější Amazfit Pop Pro jsou opravdu jen lehce upravenou verzí původního modelu Pop. Neboli pro globální trhy jako Amazfit Bip U Pro. Většina parametrů je tak zcela identická a pro jejich zopakování tak můžete klidně mrknout na náš starší článek. Novinkou je u Pro varianty ale vestavěný GPS čip, kompas s geomagnetickým senzorem a mikrofon pro využití hlasového asistenta Xiao AI (případně Amazon Alexa ve světě). Čínské ceny jsou stanoveny na 399 juanů (asi 61 dolarů) a také budou k mání už od 10. prosince. Tak snad ty globální verze budou mít opravdu jen drobné zpoždění.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.