Přestože je kromě Huawei zasažena americkými sankcemi i společnost ZTE a její pozice na globálních trzích není ideální, nevzdává se. Spíš naopak. V poslední době vydává jeden telefon za druhým a na čínském trhu se jí daří poměrně dobře. Zrovna na dnešek je naplánována představovačka modelu Blade 20 Pro a výrobce bude i nadále pokračovat v rozšiřování této řady. A to dost divokým tempem. Na 2. prosince/decembra je totiž nachystáno uvedení modelu ZTE Blade V2021 5G. Na e-shopu JD.com jsou už dokonce pro tento telefon vytvořeny stránky pro předběžné objednávky.

Ale nejen na e-shopu je ZTE Blade V2021 5G zalistován, mluví se o něm i na čínských sítích, kde je k vidění i upoutávka na jeho představení. Kromě termínu uvedení je na plakátku také renderovaný obrázek telefonu, který nám nabízí první pohled na jeho design. K designu přidáme i některé klíčové specifikace, na které láká čínský e-shop. A začneme vzhledem zadního panelu, jemuž dominuje hlavní fotoaparát se třemi snímači. Ty jsou poskládány do obdélníkového modulu i s LED bleskem. Rozlišení jednotlivých senzorů by mělo být 48 MPix, 8 MPix a 2 Mpix. První snímač má světelnost f/1.79, druhý snímač bude fungovat jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120°a poslední senzor bude sloužit pro zachycení hloubky ostrosti.

Na zadní straně se nachází i snímač otisků prstů a na e-shopu je uvedeno, že je zadní panel vyroben z plastu. Zmíněna je i podpora prostorového zvuku DTS, odemykání telefonu obličejem a nebo FM rádio, které funguje i bez připojených sluchátek. A to je tak asi všechno, co se z výpisu na e-shopu dá zjistit. Přece jen bude tento telefon představen až za dva dny a nějaké to překvapení si výrobce musí nechat v rukávu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.