Není tomu zase až tak dávno, co byla bezdrátová TWS sluchátka striktně luxusním zbožím. Nástup čínských značek, včetně těch největších, to ale velmi rychle změnil a dnes tak jde o spotřební zboží se vším všudy. Xiaomi samozřejmě nemohli zůstat stranou a poměrně rychle si i v této kategorii vypracovali velmi slušnou pověst a oblibu. Jejich portfolio těchto sluchátek se poměrně jednoduše dělí na prémiové Mi AirDots a výrazně levnější Redmi AirDots. A právě druhá jmenovaná řada by měla už brzy dostat nového člena s Redmi AirDots 3.

Třetí generace těchto TWS sluchátek volně naváže na tu druhou, která se představila v červenci letošního roku. Technologické mezigenerační cykly se opravdu masivně zrychlují… Redmi AirDots 3 už dokonce prošly i oficiální Bluetooth SIG certifikací, takže by jejich vydání mělo být v podstatě na spadnutí. Z certifikace samotné toho zatím moc vyčíst nejde, tedy kromě použitého Bluetooth 5.0 čipu. Jinak z hardwarového vybavení neodkrývají zhola nic. Takže se musíme spokojit jen se samotným certifikačním faktem a modelovým označením TWSEJ08LS. Poučné.

Předchozí dvě generace řady Redmi AirDots měly v podstatě identický design, takže se s velkou pravděpodobností nějaké velké změny ve vzhledu moc čekat nedají. Ale mohli bychom se dočkat nějakých pořádných změn uvnitř sluchátek, třeba modernější technologie odrušování okolních ruchů, případně třeba delší výdrže na baterii. Určitě ale půjde o velmi cenově dostupný kousek, takže optimistické doufání se nesmí moc přehánět. Určitě ale budou sluchátka dostupná i na našem trhu, stejně jako oba předchůdci.