Listopad nám už pomalu končí, takže před sebou máme už jen zhruba měsíc lehce šíleného roku 2020. V něm jsme toho měli možnost zažít opravdu dost a vzpomínat na něj v dobrém rozhodně nebudou ani výrobci telefonů. V poslední době už se sice prodejní čísla telefonů už opět začínají zvedat a dostávat do normálu, ale i tak firmy utrpěly značné finanční ztráty. Ostatně jako my všichni. Každopádně už raději vyhlíží světlé zítřky příštího roku a první zajímavé vlaštovky v podobě vlajkových modelů známých značek by měly dorazit už hned v lednu. Co třeba takové Xiaomi Mi 11 ?

Už jen za pár dnů bude na havajském summitu Qualcommu představena nová high-end generace procesorů Snapdragon. A právě Snapdragon 875 bude hlavním hybatelem vlajkových modelů většiny velkých značek minimálně pro první pololetí. Samsung už pomalu zbrojí s Galaxy S21 a většina analytiků tak tipuje jeho brzké představení hned v lednu. To takoví OnePlus budou přece jen trochu pomalejší a OP9 se tak dočkáme asi nejdříve v březnu. Ale konkurovat Samsungu v rychlosti vydání novinek určitě hodlají Xiaomi s řadou Mi 11, alespoň podle známého „leakstera“ Digital Chat Station.

Podle jeho slov by řada Xiaomi Mi 11 (pravděpodobně zahrnující základní model a Pro variantu) měla být představena světu „příští měsíc“. To by sice teoreticky znamenalo už prosinec, ale asi nebudeme daleko od pravdy, když spíš tipneme, že expert se už na konci listopadu vidí o něco dál. Protože těsně předvánoční nebo povánoční představení v podstatě čehokoliv nedává ze strategického pohledu žádný smysl. Takže spíše ten leden a Xiaomi určitě budou chtít Samsung minimálně o den trumfnout.

A co můžeme od telefonů čekat ?

A telefony to budou určitě skvěle vybavené, protože třeba u takového Mi 11 Pro se spekuluje o 120 Hz AMOLED displeji s QHD+ rozlišením. Nebo o high-end senzorech fotoaparátu, kde překvapivě čistě na megapixely zatím ve spekulacích vede základní verze. Té se přičítá 108 Mpx kousek, přičemž Pro bude mít údajně „jen“ 50 Mpx. Ale to ohledně kvality neznamená zhola nic a Mi 11 Pro bude bezpochyby lepším foto-telefonem. Hlavně ale budeme zvědavi na letošní nastavení cen…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.