Společnost Oppo v posledních dnech horečně pracuje na nástupcích telefonů řady Oppo Reno 4. Podle zatím nepotvrzených zvěstí by měly být představeny tři modely. Kromě standardní verze Reno 5 bychom se měli dočkat i modelů Reno 5 Pro a Reno 5 Pro Plus. Doposud ale jejich obchodní názvy nebyly potvrzeny, což se nyní mění alespoň v případě Oppo Reno 5 Pro 5G.

Před pár dny telefon Oppo Reno 5 Pro 5G prošel certifikací Tenaa, takže některé z jeho hlavních parametrů už známe. Jak na Tenaa tak i v dalších certifikačních výpisech figuruje tento model pod kódovými označeními PDSM00 a PDST00. Obě verze ale v těchto dnech dostávají i certifikaci HDR10+, kde je název Reno 5 Pro 5G zcela evidentně registrován. Kromě obchodního názvu tak tedy máme potvrzenou podporu 5G sítí. A navíc ještě můžeme i odhadovat, že Pro verze díky tomu dorazí ve dvou paměťových konfiguracích.

Z výpisu HDR10+ se ale nic o hardwarové výbavě telefonu nedozvíme. Tedy snad jen kromě toho, že displej přístroje bude mít podporu HDR10. To by mohlo znamenat, že obrazovka bude mít vylepšení barvy a kontrast podle zobrazovaného obsahu. Nu a z certifikace Tenaa zas víme, že půjde o AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce a rozlišením 2400×1080 pixelů. Počítá se i s vysokou obnovovací frekvencí, která by údajně měla být 90 Hz. A abychom se podívali i na to, jakým procesorem bude Reno 5 Pro osazen, mrkneme na testovací výpis Geekbench, kde se telefon objevil s čipsetem Dimensity 1000+ a běžel na systému Android 11 s nadstavbou Color OS 11.