Podle některých informací, které sice potvrzeny nejsou, ale nemusely by být daleko od pravdy, připravuje HMD Global nový telefon. Mělo by jít o další stroj střední třídy a zároveň nástupce modelu Nokia 5.3 z března/marca letošního roku. V rámci názvu telefonu nečekejme nějaké extravagance, nový stroj by se totiž měl jmenovat Nokia 5.4. A je dost dobře možné, že bude představen ještě do konce letošního roku.

Zvěsti o tom, že by se Nokia 5.4 měla objevit už brzy najdeme na stránkách NokiaPowerUser. Jsou zde uvedeny i některé z parametrů tohoto telefonu. Chystaná Nokia by prý mohla být představena společně s modelem Nokia 7.3 5G. Ovšem těžko říci, jak to nakonec dopadne, protože výrobce má letos tendenci mnohé představovačky odkládat a přesouvat na pozdější termíny. Nakonec stačí vzpomenout na model Nokia 9.3 PureView, který byl už několikrát odložen a v poslední době se o něm přestalo mluvit úplně.

Nokia 3.4

Přestaňme ale malovat čerty na zeď a raději se podívejme, co bychom mohli od nové Nokie čekat. Na rozdíl od předchozího modelu bude přední kamera uložena v „díře“ v levém horním rohu displeje. Ten by měl mít stejný design jako v případě Nokia 3.4 a kolem obrazovky by měly být celkem tenké rámečky. Brada bude poměrně široká. Samotný displej by měl mít úhlopříčku 6,39 palce, jeho rozlišení není známo. Stejně tak není známo, jaký procesor bude telefon pohánět. Tipaři však odhadují, že by měl být výkonnější než Snapdragon 665, kterým je osazena Nokia 5.3. Doplnit by jej měly 4 GB operační paměti a 64 GB případně 128 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři snímače a měl by mít vylepšené funkce. Dále se čeká, že Nokia 5.4 bude zařazena do programu Android One a bude mít podporu rychlého nabíjení.