Značka OnePlus letos prošla asi největší transformací od svého založení. Původní koncept „flagship killer“, tedy špičkový model za velmi nízkou cenu už totiž není jedinou strategií firmy. Ale přece jen midrange řada Nord pro větší část fanoušků není tím hlavním tahákem, tím je stále hlavní řada. Skoro každá z posledních několika generací telefonů (i půl-generací) byla k mání ve dvojici variant, základní a vylepšené Pro. I když aktuální OnePlus 8T byl mírnou odchylkou s jedním jediným modelem. Hned příští řada OnePlus 9 to ale možná dožene, protože údajně bude mít tři zástupce s novinkovým OnePlus 9E.

Tyto informace dnes přinesl „leakster“ Max Jambor, který má z minulosti velice slušnou reputaci ohledně úniků spojených s telefony OnePlus. Podle jeho krátkého vyjádření tedy bude mít nová generace hned tři modely, ale zatím není zcela jasné, kam přesně bude OnePlus 9E zapadat. Spekuluje se, že by se mohlo jednat o lehce ořezaný model po vzoru Samsungu Galaxy S10e, který byl tím nejlevnějším v řadě. Ale to je samozřejmě jen hádání z čajových lístků, protože možné je v podstatě cokoli. Stejně tak předpokládané použití Snapdragonu 875 pro všechny tři modely je na vodě.

Další zajímavou fanouškovskou teorií je možnost, že by u OnePlus 9E šlo o model s menší úhlopříčkou displej, zhruba někde kolem, 6-palců. Prodejní úspěch kompaktních iPhonů konkurenci už chvíli vrtá hlavou a poptávka po menších telefonech prostě objektivně existuje. Takže podobně kompaktní OnePlus není zase až tak velké sci-fi. Ale na podrobnější informace si budeme ještě muset chvíli počkat. Představení nové řady se stejně čeká až někdy v březnu / dubnu 2021.

This slideshow requires JavaScript.

Prozatím se ale aspoň můžeme výše pokochat novými rendery OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro z dílny LetsGoDigital a ConceptCreator. Samozřejmě nic oficiálního, ale vše vypadá velmi věrohodně.