Podobně jako segment nositelností jde letos dobře na odbyt, tak i segment IoT produktů nestrádá. Chytrá domácnost se v době pandemie, kdy jsme skoro všichni zavřeni doma, utěšeně rozrůstá a společnost Huawei nehodlá zůstat pozadu. Pravdou je, že na globálním trhu telefony Huawei v souvislosti s americkými sankcemi poněkud ztrácejí dech, takže je třeba to dohnat jinde. V tomto směru si společnost docela dobře vede například u chytrých reproduktorů řady Huawei Sound. První takový reproduktor s názvem Sound X byl vydán v loňském roce. Letos v říjnu/októbri jsme se dočkali dalšího modelu Huawei Sound a nyní je údajně v přípravách další reproduktor Huawei Sound Pro.

Spolupráce s francouzskou firmou

Ještě před tím, než se podíváme na čínské Weibo, kde tipaři sdílí první info o tom, že by reproduktor Huawei Sound Pro mohl být v přípravách nahlédneme do historie reproduktorů Huawei. Na reproduktorech Sound X a Huawei Sound se podílela francouzská společnost Devialet, která se už dlouhodobě zabývá audio technologiemi. Reproduktory proto podporují hlasového asistenta Xiaoyi AI, mají certifikaci Hi-Res a mohou nabídnout i stereo zvuk, pokud jsou spárovány ve dvou. Design těchto reproduktorů je inspirován Apple HomePod. Snad jediným rozdílem je jejich velikost.

Na cestě je tedy „profi“ verze reproduktoru Huawei Sound. A co bychom mohli podle čínských tipařů očekávat? Mělo by jít v první řadě o vylepšení kvality zvuku a přidání několika nových chytrých funkcí. Ale o jaké funkce by případně mělo jít tipař nezmiňuje. Tipař navíc nezmínil ani to, jaký bude přesný obchodní název reproduktoru. Mohlo by tedy jít buď o již zmíněný Huawei Sound Pro a nebo možná i o Huawei Sound X2 Pro. Každopádně se slovem Pro se v názvu počítá. A kdy by mohl být reproduktor představen? I to je zatím tak trochu otázka. Reprák by mohl být uveden s telefony řady Huawei P50. Ale mohlo by to být i dřív, a to do konce letošního roku s řadou Nova 8 a nebo tablety MatePad.