Trh s chytrými hodinkami a dalšími nositelnostmi je letos na vzestupu. Jako jeden z mála segmentů mobilních technologií nebyl zasažen útlumem v souvislosti s pandemií koronaviru. Prodeje těchto dále produktů rostou. Proto poměrně dost výrobců chytrých telefonů letos rozšířilo svá portfolia o nějakou nositelnost. Výrobci, kteří jsou zaměřeni vyloženě jen na tento segment mají doslova žně. Patří mezi ně i společnost Huami, která zhruba v polovině tohoto měsíce vydala své hodinky Huami Zepp Z. Jedním dechem dodejme, že jde o nejdražší model této značky.

Hodinky Huami Zepp Z mají skutečně prémiové parametry a snad jediné, co jim při vydání na americkém trhu chybělo byla podpora NFC a EKG. Výrobce ale přislíbil, že v budoucnu, jen co hodinky získají patřičné certifikace, budou tyto funkce podporovat. Nyní se zdá, že alespoň pro čínský trh tyto certifikace hodinky dostaly. A proto se nyní Huami Zepp Z začínají v Číně prodávat a podporují jak NFC, tak i EKG.

Samozřejmě je nutno počítat i s tím, že díky přidaným funkcím je cena hodinek poněkud vyšší než ta, za kterou jsou nabízeny na globálním trhu. Pokud se tedy podíváme na e-shop JD.com můžeme zjistit, že zde jsou hodinky nabízeny za 2649 jüanů, což jsou zhruba 403 dolary. Ale za tuto cenu budou Zepp Z nabízeny jen po omezenou dobu, pak jejich cena stoupne na 2699 jüanů, tedy zhruba 410 dolarů. Připomeňme, že hodinky bez EKG jsou na americkém trhu prodávány za 349 dolarů. A bude-li globální verze aktualizována a nebo se na mimo čínských trzích budou prodávat hodinky s podporou EKG, můžeme si díky tomu udělat rámcovou představu jaká by pak mohla být jejich cena. Dodejme ještě, že čínská verze se od té globální liší i v rozměrech, které jsou 46,6×46,3×10,75 mm. Rozměry globální verze pak jsou 45,9×45,9×10,75 mm. Kromě tohoto rozdílu jsou ostatní specifikace shodné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.