Populární „poměřování pindíků“ s pomocí benchmarků je oblíbená kratochvíle a v kategorii fotoaparátů jde navíc plně srovnávat i mezi platformami. Takže máme možnost poměrně přesně srovnat i jablečné výdobytky se smetánkou Androidu. Hlavním arbitrem tohoto poměřování je samozřejmě DxOMark, který se za dobu své existence vypracoval mezi jednoznačně nejcitovanější a nejpoužívanější foto-benchmark. A včera na stránkách DxOmark konečně vyšel i článek zaměřený na základní model Applu, tedy iPhone 12.

Jeho výkonnější a lépe vybavení sourozenci již testem prošli a i když na první trojici nedosáhli, tak zaznamenali poměrně značky mezigenerační posun. A nezklamal ani základní iPhone 12, který dokázal, že počet senzorů opravdu není vším a paráda se dá udělat i jen se dvojicí 12 Mpx +12 Mpx snímačů. Dosažených 122 bodů celkově stačí na celkové 13.místo a o fous překonává třeba telefony Samsung Galaxy Note 20 nebo Google Pixel 5. Stojí však za zmínku, že stále nepřekonává high-end iPhone 11 Pro Max minulé generace z vlastní stáje.

Výborného výsledku iPhone 12 dosáhl v testu samotné fotografie, kde 132 bodů je lepších než celá řada celkově výše postavených modelů. Samozřejmě nic není dokonalé a najdou se i některé mouchy, ale nejde o nic zásadního. Skóre sráží extrémně nízké hodnocení v zoom kategorii testu, kde bez telefoto čočky a optického přiblížení na špičku nemá šanci. Na druhou stranu podává excelentní výkon ve video kategorii, kde v podstatě skoro vyrovnal své dražší sourozence. Podle DxOMarku tak jde na celé čáře o poměrově mnohem povedenější kousek co se fotoaparátu týče, než minulý iPhone 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.