Úspěchy Xiaomi v nižším cenovém segmentu trhu s telefony se asi nedají nazvat jinak než dominancí. Řady Redmi a Redmi Note válcují konkurenci už hezkých pár let a ostatní značky z velké části jen závistivě přihlížejí. Občas se ale přece jen nějaká konkurence k vyzvání hegemona objeví, jako například v posledním roce Realme. Ale ambice samozřejmě neskrývají ani ostatní a aktuální představená nových čínských modelů řady Redmi Note 9 5G vyburcovalo k akci i Lenovo. Ti zareagovali teaser plakátky, které naznačují jejich plány na frontální útok.

Tyto teasery byly publikovány na oficiálním úču Lenova na sociální síti Weibo a jednoznačně ukazují některé designové prvky jejich chystaného telefonu. Ten by tak měl mít třeba čtvercový modul zadního fotoaparátu, ve které se pravděpodobně skrývají tři foto senzory a blesk. Další obrázky pak ukazují designový „průstřel“ displeje v levém horním rohu pro selfie kamerku a při velmi podrobném pohledu i 3.5 mm audio jack na horní hraně. Nebo dedikované hardwarové tlačítko na boku telefonu, pravděpodobně vyhrazené pro digitálního asistenta Lenovo Voice Pro.

Doprovodný text hovoří, že „6 je více než 9“, což jednoznačně odkazuje právě na Redmi Note 9. Nové Lenovo tak bude mít v názvu určitě nějakou tu šestku. Zbytek textu k navnadění publika slibuje, lepší fotoaparát, větší displej a šikovnější design. Pro jistotu ale neříká v porovnání s čím, takže jsou možnosti opravdu neomezené. Ne, že bychom chtěli Lenovo podceňovat, ale jejich šance na ohrožení výsostného postavení Redmi s Note 9 jsou blízké sněhové kouli v pekle. Ale snaha se cení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.