Trh s chytrými nositelnostmi opět letos trhal rekordy a konkurence se stává stále tvrdší a tvrdší. V podstatě každá velká značka výrobců telefonů už vstoupila do kategorii chytrých hodinek a náramků, takže prosadit se není rozhodně jednoduché. Navzdory tomu experti z Huami vykázali za třetí čtvrtletí fantastická čísla, protože značka Amazfit prostě táhne. Nedávno jsme se od nich dočkali zcela nové řady Zepp nebo modelu Amazfit Pop. A do konce roku hodlají stihnout ještě představení vylepšené varianty Amazfit Pop Pro.

Podle dostupných informací nabídne Amazfit Pop Pro 1.43-palcový OLED displej a bude opět mít čtvercový, či spíše obdélníkový design. Dočkat bychom se měli i NFC čipu pro bezkontaktní platby, stejně jako klasických zdravotních či sportovních sledovacích funkcí. Těch by mělo být až 60, takže opravdu něco pro ty aktivnější mezi námi. Na rozdíl od základní varianty by měly hodinky mít také vestavěný GPS čip a mikrofon pro pro podporu hlasového asistenta. Půjde tak o rozhodně lépe vybavený model, který bude stát za hřích.

Navíc by se nijak výrazně neměla měnit ani cena, protože podle všeho se budou hodinky prodávat za zhruba 399 juanů, tedy asi 60 dolarů. To není oproti 349 juanům základní verze nic moc extra navrch. K oficiálnímu představení by mělo dojít 1. prosinci a na stejné akci čekáme i odhalení Amazfit GTS 2 Mini, případně levnějších variant GTS 2 a GTR 2. Uvidíme, zda se tyto kousky podívají i na globální trhy, možná se ale dočkají přeznačení pod hlavičkou Zepp. Rozšíření nabídky od Huami ale určitě neublíží.