V rodině telefonů Xiaomi je v posledních dnech poměrně živo, zejména díky aktivitě dceřiného Redmi. Ti pustili na čínský trh hned tři varianty řady Redmi Note 9 s velmi zajímavými parametry a cenami. Nejníže postavené Redmi Note 9 4G toho má navíc mnoho společného s nedávno představeným POCO M3. POCO sice ohlásilo nezávislost, ale provázanost je stále na vysoké úrovni. Pro globální trhy se však podle všeho chystá ještě jeden velmi podobný sourozenec v podobě modelu Redmi 9T. A podobnost rozhodně není čistě náhodná.

Podle informací z certifikačního úřadu FCC by totiž Redmi 9T mělo s Redmi Note 9 4G či POCO M3 sdílet opravdu velmi mnoho. V podstatě vlastně všechno kromě drobných designových detailů ohledně zadního panelu a především jiné sestavy senzorů zadního fotoaparátu. Redmi 9T by totiž mělo oproti oběma předchůdcům mít hned čtveřici senzorů v podobě 48 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro + 2 Mpx senzor hloubky pole. Tedy v podstatě to nejlepší z obou světů a veskrze uspokojivá výbava, zejména vzhledem k předpokládaně nízké ceně.

Jinak bude ale vše stejné, takže 6.53-palcový IPS FullHD+ 60 Hz displej, procesor Snapdragon 662 nebo UFS2.2 paměti. Případně 6000 mAh kapacita baterie s 18W nabíjením. Jen by globální verzi slušelo přidat i NFC čip, protože i základní u nás prodávané Redmi 9 ho má. Zatím také netušíme přesné datum vydání nebo cenu, ani trhy na kterých se bude telefon prodávat. Přílišná podobnost s POCO M3 totiž může vést k bratrovražednému souboji, kde mohou rozhodovat detaily.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.