Dá se očekávat, že se na trh vrhne do konce roku ještě několik smartphonů střední třídy. Máme tady řadu Redmi Note 9, která vyrazila již v Číně a dál do světa se bude dostávat postupně. K dispozici je také řada Oppo Reno 5, která je také určena pro trh střední třídy. Nyní existují zprávy, že se společnost Vivo chystá odhalit nový 5G smartphone, kupodivu také střední třídy. A právě tento nový telefon Vivo 5G byl nedávno spatřen v databázi TENAA.

Vivo 5G telefon s velkou baterií spatřen v TENAA

Na trhu již existují smartphony střední třídy s 5G. Vivo tedy musí s tímto midrangerem předvést mnohem více než jen 5G. Tedy pokud alespoň doufá, že na trhu bude konkurence schopné. Podle výpisu TENAA je tento telefon Vivo 5G vybaven 6,58-palcovým TFT displejem s průřezem pro selfie kameru. Tento je umístěn ve středu horní části displeje a má velmi malou clonu. Rozlišení obrazovky je 2408 x 1080. Kromě toho bude telefon pokračovat v klasickém tenkém a lehkém designu mobilních telefonů od Vivo. Bude také disponovat boční čtečkou otisků prstů. Rozměry tohoto smartphonu jsou 164,15 × 75,35 × 8,4 mm a hmotnost telefonu je 185,5 g.

Pokud jde o náhled pod kapotu, připravovaný telefon Vivo 5G bude vybaven zatím neznámým procesorem střední třídy. Frekvence tohoto CPU je 2,0 GHz. Kromě toho bude mít toto zařízení tři možnosti volby paměti RAM. Výpis TENAA ukazuje 4 GB, 6 GB a 8 GB RAM. Pokud jde o interní úložiště, existuje pouze jedna možnost, a to 128 GB.

Co se týče fotoaparátů je telefon Vivo 5G vybaven 8MP přední selfie kamerou. Na zadní straně je konfigurace duální zadní kamery. Konkrétně se jedná o 13MP a 2MP snímače. Což u telefonů střední třídy pro rok 2020 nebo 2021 není zrovna terno. Baterie tohoto zařízení však není zklamáním. Telefon dorazí s vestavěnou baterií o kapacitě 4910 mAh.