V dubnu tohoto roku společnost Xiaomi představila nejnovější verzi své nadstavby Androidu s názvem MIUI 12. Od té doby se začala rolovat tato aktualizace na několik vybraných zařízení od Xiaomi. Přinesla řadu nových funkcí, jako je nová kontrola soukromí, optimalizaci baterie a nový Dark Mode 2.0. Společnost Xiaomi pracovala na tom, aby zajistila, že MIUI 12 dostane většina zařízení do konce tohoto roku. A nyní se dostane i na další telefony. Když společnost představila Redmi 9, zařízení přišlo s Androidem verze 10. Verze MIUI běžící nad ním však byla 11. Po několika měsících společnost konečně vydává aktualizaci MIUI 12 i pro tento budgetový smartphone. Za zmínku stojí, že tato aktualizace přichází pro globální verzi Redmi 9 Global.

REDMI 9 Global – JEDEN Z NEÚSPĚŠNĚJŠÍCH TELEFONů REDMI UVEDENÝCH V ROCE 2020

Redmi 9 je jedno z nejúspěšnějších zařízení, které společnost Xiaomi letos představila. Během třetího čtvrtletí roku 2020 se mu podařilo být mezi nejvíce prodávanými smartphony. Tento telefon přišel se 6,5-palcovým LCD displejem s rozlišením FHD+. Pod kapotou mu tiká MediaTek Helio G80 SoC, který se ukázal být výkonným chipsetem v budget segmentu. Také jsme na zádech mohli najít konfiguraci 4 kamer, s primárním 13MP senzorem a 8MP ultra širokým senzorem. Dále zde jsou další dva 2MP snímače pro makro a hloubkové snímky. Společnost Xiaomi klasifikovala toto zařízení jako „nejlepší fotoaparát“ v budget segmentu. Třešničkou na dortu je pak 5 020 mAh baterie s podporou 18W rychlého nabíjení. Přes tyto výhody a popularitu ale dostal telefon aktualizaci MIUI 12 teprve nyní.

Redmi 9

Nová aktualizace systému nese označení V12.0.1.0.QJCMIXM a v současné době je označena jako stabilní beta verze. To znamená, že tuto aktualizaci v první chvíli obdrží pouze vybrané množství uživatelů. Pokud vše půjde podle plánu, společnost bude pokračovat a vydá aktualizaci pro další objem uživatelů. A pokud se neobjeví žádná kritická chyba, dojde ke kompletní distribuci.

Vypadá to tedy, že aktualizaci ještě nějaký čas zabere, než se dostane ke všem. Zdá to ale, že do konce prosince by mohlo být hotovo. A kdo by chtěl vyzkoušet betu, tak ta je k dispozici na Telegramu MIUI.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.