Návrat do střední třídy se OnePlus po letech s modelem Nord určitě povedl, protože si v prodejích vede velmi dobře. Asi bychom si cenu dovedli představit ještě níže, protože bojuje s velmi tuhou konkurencí, jako třeba Google Pixel 4A nebo Xiaomi Mi 10 Lite. Zejména druhý zmíněný je k mání s podobnou výbavou za výrazně nižší cenu. I tak má ale Nord několik es v rukávu a dnes jsme se dočkali i podrobného testu jeho fotoaparátu od DxOMarku. Takže jak tento kousek dopadl ?

OnePlus Nord dosáhl celkového skóre 108 bodů, což je složeno ze 117 bodů za fotografie, 47 bodů za zoom a 92 bodů za video. Nízké skóre zoom testu je poměrně jasné, protože telefon nedisponuje žádným telefoto senzorem. Hlavní 48 Mpx senzor ale podává solidní výkon a recenzenti chválí expozici, bravy a autofokus. Slabší jsou pak bokeh snímky a samozřejmě také noční režim či výkon při špatných světelných podmínkách. Ultra-wide snímky mají také mírné problémy a video občas trápí autofokus. Zvládá ale velice slušně 4K@30fps natáčení.

Na přiznanou střední třídu to určitě není špatné a OnePlus Nord vyšší ambice rozhodně nemá a mít ani nemůže. Dosažené skóre tak třeba o pořádný kus překonává iPhone SE (2020) a o pár bodů zaostává za Google Pixel 4A. Bohužel stále DxOMark neaktualizoval starší testy na nový systém hodnocení, takže je diskutabilní, jak moc je přesný skoro stejný výsledek jako iPhone 11. Stejně tak nemáme v ruce skóre asi největšího konkurenta v podobě Xiaomi Mi 10 Lite. I tak je ale jasné, že OnePlus Nord foto-výkonem ve své třídě nezklame a jde o velmi solidní představení.