Čínský Huawei se nikdy inovací nebál a zejména v kategorii mobilních fotoaparátů už několik let udává směr a tempo celého trhu. Chystané špičkové modely řady Huawei P50 budou mít samozřejmě opět ty nejvyšší ambice a pokusí se (pravděpodobně úspěšně) opět dosáhnout na samotnou korunu vládce foto-mobilů. A podle posledních zákulisních zpráv by jim k tomu mohla pomocí i nová technologie v podobě kapalné čočky fotoaparátu. Ta údajně umožní ostření senzoru v řádu milisekund, což by znamenalo masivní pokrok.

Zpráva pochází z čínského serveru MyDrivers a zdroje v ní zmiňují připravenost této nové technologie k masové výrobě a nasazení. Kapalné čočky budou samozřejmě primárně určeny pro mobilní fotoaparáty a Huawei by měl být jejich pionýrem. Čínská firma už na této technologii pracuje nějakou dobu a zaregistrovala si patent s ní spojený už v prosinci loňského roku. Takže je nasazení pro Huawei P50 poměrně reálné, i když jde stále o spekulace oficiálně nepotvrzené firmou. Ale na druhou stranu vypadají velmi věrohodně.

Nová technologie kapalné čočky by měla opravdu výrazně zrychlit dobu ostření na jednotky milisekund. Tedy podobné rychlosti lidského oka s přesností 100 %. To by ve finále mělo pomoci i optické stabilizaci senzoru (OIS). Výhled je tak velmi nadějný a experti se už na Huawei P50 rozhodně těší. Bohužel je ale více než pravděpodobné, že se minimálně na nějakou dobu bude jednat o labutí píseň značky v high-end segmentu. Obchodní válka totiž nejen že nejeví známky slábnutí, ale naopak zesiluje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.