HTC, společnost, která kdysi udávala tón na trhu smartphonů, nastoupila trajektorii k nepředvídatelnému zapomnění. Vzhledem k tomu, že čínští výrobci smartphonů kompletně rozbořili celý trh, společnosti jako HTC začali bojovat o holé přežití. Po zhruba dvouleté odmlce se tchajwanská společnost vrátila na trh se dvěma zařízeními, konkrétně HTC U20 5G a HTC Desire 20. Od té doby je následovalo také několik dalších. A nyní se chystají sluchátka HTC TWS1.

V srpnu uvedla značka na trh svůj smartphone WildFire E2 a nedávno také představila zcela nový Desire 20+ na Tchaj-wanu. Při pohledu na rostoucí trhy nositelného příslušenství, zejména TWS, HTC plánuje podívat se i do tohoto segmentu. A podle posledních zpráv se zdá, že HTC pracuje na svých prvních sluchátkách TWS s kódovým označením HTC TWS1.

HTC TWS1

HTC TWS1 spatřeny ve výpisu NCC

Nový výpis National Certification Corporation (NCC) naznačuje, že HTC skutečně pracuje na nových sluchátkách TWS s kódovým označením HTC TWS1. Pro ty, kdo o tom nevědí, je NCC organizace, která dohlíží na zařízení, která se dovážejí do Spojených států. Když se vrátíme ke sluchátkám, vidíme, že dorazí s nabíjecím portem USB Typ-C a baterií o kapacitě 480 mAh. Z těchto 480 je 400 mAh v nabíjecím pouzdru, zatímco jednotlivé špunty v sobě mají 40 mAh článek.

HTC TWS1

K výpisu je připojeno také několik obrázků. HTC TWS1 dorazí ve dvou barevných variantách, a to černé a bílé, což je docela nepřekvapivé. Jak můžete vidět na obrázcích, bílá verze je dodávána se zvýrazněnou šedou barvou jak na 3puntech, tak na nabíjecím pouzdře. Vzhledem k obrázkům to vypadá, že bychom spolu s LED indikátorem se mohli dočkat dotykových ovládacích prvků na sluchátkách. Co se týče designu, ten absolutně nijak nevybočuje. HTC TWS1 totiž vypadá jako jakákoli jiná bezdrátová sluchátka na trhu.

Vzhledem ke kapacitě baterie a předpokládané podpory 5 W nabíjení, by se sluchátka měla nabít z nuly na 100% přibližně za hodinu a kousek. Dá se čekat, že další detaily vyplují na povrch docela brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.