Společnost ZTE nedávno potvrdila, že na 30. listopadu/novembra připravuje akci. Na ní bude představen telefon ZTE Blade 20 Pro 5G, který bude vyšší verzí modelu Blade 20 5G. Ten debutoval na čínském trhu na začátku tohoto měsíce. Přestože má chystaný přístroj v názvu označení Pro, svými parametry bude spadat do střední třídy.

Na Weibo se také objevila upoutávka k telefonu ZTE Blade 20 Pro 5G, která lehce poodhaluje některé z jeho parametrů. Telefon bude poměrně štíhlý s kapkovitým výřezem nad displejem a podle upoutávky bude mít primární senzor hlavního fotoaparátu 64 MPix. Ale na síti se dají dohledat i další specifikace. A ty jsou poněkud podrobnější. Ví se, že LCD displej bude mít úhlopříčku 6,52 palce, rozlišení 1600×720 pixelů a poměr stran 20:9. V kapkovitém výřezu bude uložena 20 MPix kamera. Boční rámečky by měly být tenké, ale brada a horním rámeček vypadají o něco silnější.

Blade 20 Pro bude pohánět procesor Snapdragon 765G spárovaný s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh, ale jak rychlé nabíjení bude podporovat není známo. Snímač otisků prstů bude uložen na hraně telefonu. Zajímavě vypadá i hlavní fotoaparát, o kterém se kromě rozlišení primárního senzoru ví i to, že bude mít celkem čtyři snímače. Ty výrobce poskládal do obdélníkového modulu i s LED bleskem. Rozlišení dalších tří snímačů dosud výrobce nezveřejnil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.