Konec roku se blíží a mohlo by se proto zdát, že valná většina výrobců chytrých telefonů má už pro letošek vystaráno a představeno vše, co představit chtěli. Opak je ale pravdou, do konce roku bychom se měli dočkat ještě několika nových telefonů od několika výrobců. Mezi ně patří i společnost Oppo, která chystá svou řadu Reno 5. Přesný termín představení zatím znám není, ale podle toho, že jednotlivé modely procházejí Tenaa certifikací by to mělo být brzy. Po standardním modelu Oppo Reno 5 prošel certifikačním řízením i Oppo Reno 5 Pro.

Z Tenaa výpisu tedy můžeme zjistit, že Oppo Reno 5 Pro bude mít rozměry 159,7×73,2×7,6 mm při hmotnosti 173 gramy. AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,55 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Obnovovací frekvence obrazovky by měla být 90 Hz. Baterie by měla mít kapacitu 4350 mAh a podporu rychlého 65 W nabíjení. Hlavní fotoaparát by měl podle Tenaa obsahovat čtyři snímače. Primární by měl mít rozlišení 64 Mpix, 8 Mpix dostane širokoúhlý objektiv a celé kombo doplní dva 2 MPix senzory. Ty budou pravděpodobně fungovat jako makro objektiv a objektiv pro snímání hloubky ostrosti. Přední kamera by měla mít 32 Mpix.

To co nás asi bude zajímat nejvíc je typ použitého procesoru. O telefonech řady Oppo Reno 5 se totiž ví, že budou tři a každý z nich bude pohánět jiný čipset. Standardní model by měl být osazen Snapdragonem 765G a ten nejvyšší, zřejmě půjde o Reno 5 Pro Plus, by měl mít Snapdragon 865. Oppo Reno 5 Pro by tak měl i podle Tenaa dostat čispet Dimensity 1000+, což je vlajka společnosti MediaTek. Doplnit by jej mělo údajně až 12 GB operační paměti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.