Spolu s novými modely čínské řady Redmi Note 9 se dnes dostaly na svět i první chytré hodinky této značky. Bez velkých překvapení nazvané Redmi Watch a útočící velmi zajímavou cenou, protože budou za 299 juanů (asi 45 dolarů) levnější než sesterský náramek Xiaomi Mi Band 5. Pro uživatele upřednostňující větší displej a „hodinkový“ vzhled se tak může jednat o alternativní volbu. Není jasné, zda se tyto hodinky objeví i na globálním trhu, ale možná se bude jednat o plánované přeznačení jako Xiaomi Mi Watch Lite.

Každopádně jde o hodinky s obdélníkovým displejem a jediným tlačítkem na boku, doplněné silikonovým páskem dostupným hned v pěti barevných variantách. Displej je 1.4-palcový s hustotou 323 PPI a rozlišením 320 x 320 pixelů. Kryje ho zakřivené 2.5D sklíčko a samozřejmě bude na výběr i celá řada ciferníků, konkrétně přes 120 v aplikaci Mi Fit. Hodinky mají Bluetooth 5.0 BLE a dokonce disponují i NFC čipem, ale ten bude jako vždy použitelný jen pro čínské potřeby a ne pro plnohodnotné mobilní platby. Baterie by měla vydržet zhruba na týden využívání nebo 12 dní v úsporném režimu.

Samozřejmostí je pak i moderní fitness a zdravotní výbava hodinek. Kromě klasického měření tepu, spánku nebo dechových cvičení se dočkáme také sedmi sportovních režimů. Mezi nimi bude i plavání, takže je jasná i vodotěsná úprava, údajně do 50 metrů hloubky. Hodinky jsou také poměrně lehké se 35 g váhy a v podstatě se tak opravdu jedná o alternativu k chytrým náramkům. Nečekejte GPS nebo extra pokročilé vybavení, ale za tu cenu půjde bezesporu s Redmi Watch o velmi dobrou koupi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.