Společnost Qualcomm se pomalu začíná připravovat na svůj dvoudenní summit. Ten proběhne ve dnech 1. a 2. prosince/decembra na Havaji. Hlavním tématem konference bude samozřejmě představení nových procesorů Snapdragon s podporou 5G sítí. Tady asi není třeba dodávat, že velkou hvězdou večírku by měl být čipset Snapdragon 875, který se stane vlajkovým procesorem příštího roku.

Qualcomm ale může uvést i další čipsety, kterými by mohly být Snapdragon 775G a případně i Snapdragon 870. První z nich by měl být nástupcem letošního SD765G. A o druhém procesoru se hovoří jako o „odlehčené“ verzi vlajkového SD875. Samozřejmě se bude diskutovat i o dalších věcech spojených s těmito čipsety. Do této diskuze byli přizváni i vrcholní manažéři společností Xiaomi, OnePlus a Sony.

Společnost Xiaomi by měl na summitu zastupovat generální ředitel Lei Jun. OnePlus bude zastupovat šéf marketingu Kyle Kiang a za japonskou společnost Sony na Havaj pojede její prezident Mitsuya Kishida. Hlavním mluvčím společnosti Qualcomm bude její CEO Cristiano Amon a přizváni jsou i zástupci amerického operátora Verizon a japonského operátora NTT Docomo. A vzhledem k tomu, že Qualcomm spolupracoval na výrobě SD875 se společností Hugging Face, která se zabývá zpracováním neurálních jazyků, bude o těchto funkcích procesoru hovořit CEO Hugging Face, pan Clement Delangue. Z důvodu pandemie koronaviru bude celá konference streamována na několika platformách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.