Špičkové modely řady Huawei P50 se očekávají na trhu někdy v prvním pololetí příštího roku a v mnoha ohledech by mohlo jít o labutí píseň značky v high-endu. Dopad amerických sankcí je totiž stále citelnější a pro čínskou firmu bude stále složitější získávat komponenty nutné k produkci těch opravdu nejvýkonnějších modelů. To ale ještě nebude platit pro Huawei P50 a zejména Huawei P50 Pro, které mají jako vždy ty největší ambice. A dnes se na internetu objevily první údajné rendery právě výkonnějšího z chystaných telefonů.

Jedná se samozřejmě o neoficiální rendery Huawei P50 Pro, takže za ně rozhodně nikdo ruku do ohně nedá. Ale podle všeho by měly být minimálně založeny na zveřejněných patentech Huawei, takže na nich něco asi bude. Každopádně ukazují velmi neobvyklý design zejména zadního panelu telefonu, kde je kruhový modul fotoaparátů „useknutý“. To mi osobně nepřijde jako příliš realistické, ale kdo ví. Modul samotný pak obsahuje čtveřici foto senzorů. Přední strana už je pak standardnější a zaujme kromě v podstatě neexistujících rámečků i oválným „průstřekem“ pro duální selfie kamerku.

Řada Huawei P50 podle všeho bude opět vybavena excelentními procesory Kirin 9000 a firma se tak asi zbaví jejich posledních zásob. OLED displeje budou poskytnuty Samsungem nebo LG a dostupné zdroje přímo hovoří o již naplněných objednávkách. Takže březnový / dubnový termín vydání telefonu je asi nejpřesnějším současným odhadem. Pro Huawei bude příští rok bezpochyby velmi tvrdý, protože analytici čekají jejích pád z druhého místa odbytu a 14.4 % podílu na trhu na nějaká 4 %. To nejsou příliš optimistické vyhlídky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.