Včera jsme vás informovali o tom, že společnost Motorola pracuje na své vlajkové lodi, která má zatím pracovní název Motorola Nio. To, co by telefonu mělo dát punc vlajkové lodi je procesor Snapdragon 865. I když i to je trochu sporné, protože s vydáním se počítá na první kvartál příštího roku. Každopádně telefon se chystá a na síti se začínají objevovat jeho další specifikace.

Vzhledem k tomu, že trendem letošního roku je, a to nejen u vlajkových lodí, navyšování obnovovacích frekvencí displejů, pomalu se přesouváme k frekvencím 90 Hz a výjimkou nejsou ani frekvence 120 Hz nebo i 144 Hz. Podobným směrem se bude zřejmě ubírat i telefon Motorola Nio. Pro podrobnější informace si tentokrát zaskočíme na nám dobře známé stránky XDA Developers. Vývojáři totiž přišli na to, že telefon může podporovat vysokou obnovovací frekvenci displeje, která je ale nezvyklá.

Podle jejich vyjádření Motorola testuje telefon s obnovovací frekvencí 105 Hz. Obecně je obnovovací frekvence nastavována na násobek 30 nebo 24, aby většina videí běžela plynule. Ale stále se bavíme o tom, že tato frekvence je v testovací fázi. Podobně testoval i Asus 160 Hz obnovovací frekvenci u ROG Phone 3 a nakonec vsadil 144 Hz. Stejně tak by to mohlo dopadnou i v případě Motorola Nio a finální telefon bude mít displej s obnovovací frekvencí 90 Hz.