Společnost Motorola se sice podle posledních informací připravuje na výrobu vlajkového telefonu, ale ještě před tím rozšíří nabídku svých strojů, které spadají do střední a nižší třídy. Oficiálně totiž představili model Moto E7, který navazuje na nedávno telefon Moto E7 Plus. To tedy znamená, že i zde můžeme čekat jisté kompromisy v rámci parametrů, ale vynahradit by je měla nízká cena.

Design a displej

Moto E7 má polykarbonátové tělo s jemnou texturou. V rámci designu se výrobce drží své staré známé klasiky, takže na zadním panelu najdeme čtvercový modul hlavního duálního fotoaparátu s LED bleskem. Pod ním je uložen snímač otisků prstů. V levém dolním rohu zad je malý průduch reproduktoru. Rámečky kolem displeje jsou mírně širší a stejně tak i brada. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Samotný IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 1600×720 pixelů. Poměr stran je 20:9.

Moto E7

Další parametry

Pro udržení nižší ceny výrobce telefon osadil procesorem MediaTek Helio G25. Navíc si uživatelé budou muset vystačit se 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až o 512 GB. Baterie má kapacitu 4000 mAh a má podporu nabíjení s výkonem pouhých 10 W. Nicméně potěší, že na rozdíl od Moto E7 Plus s microUSB má tento model port USB-C. Konektivitu zastupuje LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2,4 GHz, 3,5 mm audio jack a FM rádio. Operačním systémem je Android 10.

Foto výbava, cena a dostupnost

Přední kamera má skromných 5 MPix a světelnost f/2.2. Hlavní fotoaparát je duální. Primární snímač dostal 48 MPix a clonu f/1.7. Druhý 2 MPix senzor funguje jako makro objektiv. Telefon Moto E7 bude nabízen v barvách Aqua Blue, Satin Coral a Mineral Grey. Na evropském trhu se začne prodávat v prosinci/decembri za 119 euro, což je v přepočtu zhruba 3125 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.