Spekulace a zaručené zprávy ohledně nových vlajkových lodí Xiaomi se nám začínají množit, takže je jasné, že už jsou Mi 11 a Mi 11 Pro opravdu pomalu za dveřmi. A šikulové z XDA Developers dnes mohli doplnit další střípek informací, pocházející z rozpitvaného zdrojového kódu systému MIUI 12 Beta. Prvních oficiálních detailů o této řadě bychom se ale teoreticky mohli dočkat už během prosincové konference Qualcommu. Samotné telefony by pak s největší pravděpodobností měly dorazit někdy v lednu, takže fandové už mohou začít střádat.

Dnes najité informace ze zdrojového kódu MIUI 12 Beta se týkají možného displeje u verze Xiaomi Mi 11 Pro. Ten bude skoro jistě AMOLED se 120 Hz obnovovací frekvencí, ale poprvé by se Xiaomi měli odhodlat k vysokému rozlišení. To údajně bude QHD+, tedy plných 3200 x 1440 pixelů. Kromě toho je v kódu zmíněna i podpora MEMC, HDR nebo upscalingu obrazu pomocí umělé inteligence. Vzhledem kl vyšší energetické náročnosti jemného rozlišení displeje se dá také očekávat možnost přepnutí na „normálních“ 2400 x 1080 pixelů v rámci některého z úsporných režimů.

Jinak je vše při starém a stále tak netuším konkrétní rozdíly mezi základní a Pro variantou Mi 11. Kromě displeje ale pravděpodobně lepší kousek dostane vylepšené fotoaparáty, podobně jako u minulé generace. U základní verze se tipuje trojitá sestava senzorů se 108 Mpx hlavním, případně ultra-wide kouskem suplujícím makro a také až 30x zoom. Xiaomi se horko těžko konečně vyškrábali na samotnou špici mobilní fotografie a tak tam určitě budou s Pro (nebo Ultra) verzí chtít rozhodně vydržet. Čekat tak bohužel asi opět můžeme velmi vysoké ceny těchto telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.