Když mluvíme o značce Honor, musíme nutně mluvit i o společnosti Huawei. Ta, zřejmě pod tíhou amerických sankcí, nedávno prodala svou dceřinku. To má samozřejmě vliv i na to, jakou výbavu by mohly budoucí telefony Honor mít. Vzhledem k tomu, že je v přípravách řada Honor V40, mohly by mít tyto šarády vliv i na ni.

Ještě před tím, že Huawei oficiálně potvrdil prodej své dceřinky Honor se spekulovalo o tom, že řada Honor V40 dostane dva typy procesorů. Pro model Honor V40 Pro to měl být čipset Dimensity 1000+ a model V40 Pro Plus měl být osazen vlajkovým Kirinem 9000. Nám dobře známý tipař Digital Chat Station nyní na čínském Weibo tvrdí, že došlo ke změně a ani jeden z telefonů řady Honor V40 nebude používat procesor Kirin 9000. Jako vhodná náhrada za něj se nyní jednoznačně jeví čipset z dílen MediaTek, a to již dříve avizovaný Dimensity 1000+.

V loňském roce dostaly modely Honor V30 a V30 Pro procesor Kirin 990, který byl vlajkou společnosti Huawei. Letos se věci komplikují nejen prodejem Honoru, ale také tím, že Huawei má jen omezený počet letošních vlajkových Kirinů 9000. A s těmi počítá pro své telefony Mate 40. Navíc řada Mate 40 má být poslední sérií telefonů, které budou osazeny procesorem Kirin. A kombinace prodeje dceřinky a nedostatku vlajkových procesorů vede zákonitě k tomu, že se Honor bude muset poohlédnout jinde.


Čipset Dimensity 1000+ je velmi výkonný a zároveň i cenově dostupný procesor. Ovšem v posledních dnech se mluví i o tom, že by řada Honor V40 mohla dostat 6nm procesor MT6839. Ten by mohl být představen za pár dnů, ale je otázkou, zda bude připraven na to, aby mohl pohánět telefony Honor V40, které by měly být uvedeny do konce letošního roku.