Značka Poco letos celkem zabodovala počtem představených telefonů. Ale tato bilance už nemusí vypadat tak dobře, když víme, že kromě jednoho případu šlo o rebrandy telefonů Redmi. Tím jediným případem byl model Poco X3 NFC. Ten byl nedávno představen a verze s podporou NFC byla vytvořena pro globální trhy. Dnes večer evropského času bude představen model Poco M3. I ten se podívá, na rozdíl od předchůdce Poco M2, za hranice indického trhu a bude nabízen i na globálních trzích.

A protože nám, Evropanům, jsou globální trhy přece jen bližší než ten indický, podívejme se na to, jaká by měla být evropská cena Poco M3. Sice nejde o oficiálně potvrzenou cenu, ale odhaduje ji poměrně spolehlivý tipař Ishan Agarwal. Ten tvrdí, že základní verze telefonu s 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště by mohla stát mezi 150 až 160 eury (3946 až 4209 Kč). Druhá verze s 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti by měla přijít na 170 až 180 euro (4472 až 4735 Kč). Telefon bude nabízen ve třech barevných variantách, a to černé, modré a žluté.

Kromě odhadovaných evropských cen je na oficiálním twitterovém účtu Poco potvrzen i 48 MPix senzor hlavního fotoaparátu. A je také potvrzen zajímavý design modulu hlavní kamery. Další parametry můžeme odhadovat podle toho, co se objevilo v certifikačním výpisu Tenaa. Je to 6,53 palcový displej s FullHD+ rozlišením a kapkovitým výřezem pro přední 8 MPix kameru. Dále pak procesor Snapdragon 662, baterie s kapacitou 6000 mAh a 18 W rychlým nabíjením a boční snímač otisků prstů. Očekává se, že telefon poběží na systému Android 10 s nadstavbou MIUI 12.