O chystaných telefonech řady OnePlus 9 se už nyní hodně mluví, a to přesto, že budou uvedeny až v polovině března/marca příštího roku. A samozřejmě na síti kolují hromady více či méně zaručených zpráv a dokonce i renderovaných obrázků. Koneckonců nedávno jsme měli možnost vidět na renderech model OnePlus 9 a také OnePlus 9 Pro. Podle nich je Pro verze podobná telefonu Samsung Galaxy S20 FE, díky obdélníkovému modulu hlavního fotoaparátu a „díře“ pro přední kameru v levém horním rohu displeje. A právě k těmto renderovaným obrázkům, potažmo tedy designu, se vyjádřil i Pete Lau, CEO společnosti OnePlus.

Pete Lau zavěsil na svůj twitterový účet velmi krátký a poměrně nejasný vzkaz. Doslova píše: „Žádný design není nikdy vytesán do kamene. Kdyby tomu tak bylo, nebyl by to velmi lehký telefon.“. Jsou to tak trochu šalamounská slova, ale lze je připisovat právě renderovaným snímkům telefonu OnePlus 9 Pro. A přeložit asi tak, že telefon zřejmě nebude vypadat tak, jako na nedávno uniklých snímcích. Ostatně víme, že OnePlus měl vždy v zásobě několik designových řešení připravovaných telefonů. A ani autor renderů, Steve Hemmerstoffer výslovně netvrdil, že jde o finální vzhled. Hlavně co se designu modulu hlavního fotoaparátu týče.

Druhá část tweetu Pete Laua zjevně naráží na hmotnost telefonu. Zdůrazňuje, že „by to nebyl velmi lehký telefon“. Pokud se tedy podíváme na to, kolik vážil letošní OnePlus 8 Pro, můžeme odhadnout, že OnePlus 9 Pro bude lehčí. Převedeno do řeči čísel by mohl nadcházející model vážit kolem 180 gramů, protože letošní Pro verze váží 199 gramů. Takže opět budeme zřejmě napínání do poslední chvíle jak bude OnePlus 9 Pro vypadat. Je pravděpodobné, že po tomto vyjádření Pete Laua bude vzhled telefonu důsledně v utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.