Společnost Motorola se ve vydávání vlajkových lodí zrovna nepřetrhne. Snad jedním z mála takových telefonů je model Motorola Edge Plus, který byl představen na jaře letošního roku. Ovšem jeho vysoká cena a docela velká řada nedostatků z něj neudělala stroj, o který by se potenciální kupci zrovna rvali. A vlastně ani recenze nebyly příliš pozitivní. Během roku sice bylo vydáno celkem dost přístrojů této značky, ale vždy šlo o střední nebo nižší třídu. Nyní se proslýchá, že by mohl být brzy uveden další prémiový telefon Motorola Nio.

O tomto připravovaném přístroji společnosti Motorola se nedávno rozepsali redaktoři stránek TechnikNews ve spolupráci Adamem Conwayem z XDA Developers. Ti tvrdí, že Motorola Nio je v této chvíli jen jakýmsi krycím názvem, takže konečný obchodní název může vypadat úplně jinak. Mohlo by dokonce jít o nástupce řady Edge. Každopádně určitý punc prémiového stroje by mu měl dodat procesor Snapdragon 865. Jde tedy o stejný čipset jako u modelu Motorola Edge Plus. Ovšem mnohým by použití tohoto procesoru až tak prémiově připadat nemuselo, když je k dispozici i Snapdragon 865+.

Další očekávané parametry

Telefon by měl dále mít 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Je možné, že by se mohla objevit i verze s 12 GB RAM a 256 GB interní paměti. Displej zatím neznámé velikosti by měl mít rozlišení 2520×1080 pixelů a obnovovací frekvenci minimálně 90 Hz. Jedním z taháků by mohl být hlavní fotoaparát, který by měl být trojitý s primárním 64 MPix senzorem OmniVision OV64B. Další snímač bude mít 16 Mpix a mělo by jít o širokoúhlý OmniVision OV64B. Třetí 2 Mpix bude sloužit pro snímání hloubky ostrosti a mělo by jít o OmniVision OV02B1B. Přední kamera by měla být duální s 16 Mpix snímačem a širokoúhlým 8 MPix objektivem Samsung S54H7. Telefon by měl běžet na systému Android 11 a představen by měl být v prvním kvartálu příštího roku.