Společnost Sony sice nebývá na našich stránkách častým hostem, ale dnes se na ni zaměříme podruhé po pár dnech. Na síti se totiž objevila zvěst, že se i japonská firma vrhla na přípravu telefonů s podporou 5G. Na příští rok chystají telefon Xperia 10 III s parametry střední třídy, procesorem Snapdragon 690 a tím pádem i podporu 5G. Ale ne všichni uživatelé trvají na telefonech s velkými displeji a podporou 5G. Rádi by něco menšího a se slzou v oku vzpomínají na dobu, kdy byl na trhu model Sony Xperia Compact.

Právě o tomto kompaktním telefonu Sony se mluvilo o letošních prázdninách a podle nepotvrzených informací by jej výrobce mohlo poslat na trh v příštím roce. Po třech měsících se k Sony Xperia Compact vrátíme znovu. Podle japonských stránek AndroidNext se totiž Sony skutečně chce vrátit ke svému kompaktnímu telefonu, který dobýval svět v roce 2018. Tipaři také tvrdí, že je v přípravách telefon s displejem s úhlopříčkou 5,5 palce. To zní jistě zajímavě.

Zajímavé je ale i to, že Sony zřejmě rozjíždí ve velkém vývoj přístrojů s 5G a dokonce i tento kompaktní stroj by ji měl mít. V souvislosti s tím se spekuluje i o tom, že Sony použije zatím nepředstavený procesor Snapdragon 775. Ten by právě měl být určen pro telefony střední třídy s 5G. A měl by být nástupcem čipsetů Snapdragon 765/765G. Podle tipařů by mohl mít kompaktní Sony telefon obchodní název název Xperia 1 III Compact a představen by mohl být v příštím roce. Mohl by být nižší verzí modelu Xperia 1 III s procesorem Snapdragon 875.  A jako vždy v takových případech berme tyto zvěsti s rezervou.