Mobilní svět se už pomalu začíná připravovat na odhalení nové generace špičkových Snapdragonů, které by měly opět udat tón pro vlajkové telefony roku 2021. Ostatně drtivá většina high-end modelů letošního roků využívala současné Snapdragony 865 nebo 865 Plus. Na začátku prosince ale podle všeho už dorazí zbrusu nový Snapdragon 875 a první telefony s ním určitě nebudou příliš v závěsu. Nedávno se ale objevily informace i o tajemném Snapdragon 870, který se měl údajně představit v některém z chystaných modelů OPPO.

A dnes právě něco málo o tomto procesoru poodhalil známý „leakster“ Digital Chat Station na sociální síti Weibo. Podle jeho slov bude Snapdragon 870 přetaktovanou verzí letošního SD865 a nebude tak založen na nové architektuře. Takty by měly u hlavního jádra narůst až na 3.2 GHz (2.84 GHz u SD865 a 3.09 GHz u SD865 Plus) a 905 MHz u grafiky Adreno 650 (oproti 587 / 645 MHz předchůdců). To by mělo zaručit zhruba 70.000 bodový nárůst v Antutu, zejména v grafické části benchmarku. To nejsou špatná čísla, i když samozřejmě nový high-end čip bude někde jinde.

Otázkou také zůstává, který konkrétní z chystaných telefonů OPPO by tento čipset dostal. Nabízí se třeba některé z plánovaných OPPO Reno5 5G a ty by měly spatřit světlo světa už v prosinci. Možností je také například základní verze vlajkového OPPO Find X3, protože Snapdragon 875 byl potvrzen pouze pro jeho Pro variantu. Každopádně je dobře, že tuším na čem jsme s novým čipsetem. Ten by měl podle dostupných informací být k dispozici opravdu jen pro potřeby OPPO a asi se tak k jiným výrobcům ani nedostane.