Společnost OnePlus bude jednou z těch, které v příštím roce představí své vlajkové telefony dříve než letos. Konkrétně zde se počítá s prezentaci zhruba v polovině března/marca 2021. Zbývá tedy relativně dost času a prostoru pro různé tipaře, kteří se snaží na síti nabízet své odhady a tipy na parametry nebo design chystaných telefonů řady OnePlus 9. Některé ze základních specifikací už známe a nedávno jsme měli možnost vidět i první rendery standardní verze.

K těmto zvěstem dnes přidáme i pár informací o parametrech a vzhledu hlavního fotoaparátu modelu OnePlus 9. Pro info si zajdeme na stránky 91Mobiles. Podle nich výrobce nebude navyšovat počet senzorů hlavního fotoaparátu, ale zůstane u osvědčené trojice. Dva ze snímačů budou mít ale větší průměr výřezu, třetí bude menší. Budou uloženy vertikálně do obdélníkového modulu s oblými rohy a napravo od nich bude LED blesk.

Tipaři dále tvrdí, že dva větší snímače budou mít rozlišení 48 MPix. První senzor bude mít ohniskovou vzdálenost 6 mm a výstupy budou, díky binování pixelů, mít 12 MPix. Druhý 48 Mpix snímač bude fungovat jako širokoúhlý objektiv. A to je jistě zajímavý posun od 16 MPix širokoúhlého snímače, který má OnePlus 8T. O třetím menším senzoru zatím bližší informace nejsou. Tipaři i přesto odhadují, že by mohlo jít o monochromatický objektiv nebo makro objektiv. Ale jak už bylo řečeno, do uvedení telefonů zbývají víc než tři měsíce, takže na potvrzení parametrů je dost času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.