Společnost OnePlus bude jednou z těch, které v příštím roce představí své vlajkové telefony dříve než letos. Konkrétně zde se počítá s prezentaci zhruba v polovině března/marca 2021. Zbývá tedy relativně dost času a prostoru pro různé tipaře, kteří se snaží na síti nabízet své odhady a tipy na parametry nebo design chystaných telefonů řady OnePlus 9. Některé ze základních specifikací už známe a nedávno jsme měli možnost vidět i první rendery standardní verze.

K těmto zvěstem dnes přidáme i pár informací o parametrech a vzhledu hlavního fotoaparátu modelu OnePlus 9. Pro info si zajdeme na stránky 91Mobiles. Podle nich výrobce nebude navyšovat počet senzorů hlavního fotoaparátu, ale zůstane u osvědčené trojice. Dva ze snímačů budou mít ale větší průměr výřezu, třetí bude menší. Budou uloženy vertikálně do obdélníkového modulu s oblými rohy a napravo od nich bude LED blesk.

Tipaři dále tvrdí, že dva větší snímače budou mít rozlišení 48 MPix. První senzor bude mít ohniskovou vzdálenost 6 mm a výstupy budou, díky binování pixelů, mít 12 MPix. Druhý 48 Mpix snímač bude fungovat jako širokoúhlý objektiv. A to je jistě zajímavý posun od 16 MPix širokoúhlého snímače, který má OnePlus 8T. O třetím menším senzoru zatím bližší informace nejsou. Tipaři i přesto odhadují, že by mohlo jít o monochromatický objektiv nebo makro objektiv. Ale jak už bylo řečeno, do uvedení telefonů zbývají víc než tři měsíce, takže na potvrzení parametrů je dost času.