Spojené státy svými sankcemi poměrně slušně komplikují existenci společnosti Huawei, tedy alespoň jejich mobilní divizi. I když sem tam se zdá, že sankce tak trochu povolují. I třeba proto, že společnost Qualcomm má potvrzenou licenci na dodávky procesorů společnosti Huawei. Není však nutno příliš jásat, protože licence platí jen pro čipsety s podporou 4G. V souvislosti s tím bychom se snad už brzy mohli dočkat telefonu Huawei Enjoy 20e.

Huawei tedy bude nakupovat Qualcomm procesory s podporou 4G a prvním z nich bude Snapdragon 460. A právě ten bude použit v telefonu Huawei Enjoy 20e, který se tak stane prvním přístrojem společnosti s čipsetem Qualcomm. Informace o tom se objevily na čínském Weibo s tím, že na telefonu se již pracuje. Tipaři také dodávají, že Snapdragon 460 bude v tomto případě spárován se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. K dispozici by měla být údajně i verze se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

K dalším parametrům chystaného Enjoy 20e by měla patřit baterie se slušnou kapacitou 5000 mAh, ale bude podporovat jen nabíjení s výkonem 10 W. A to v dnešní době ultra rychlých nabíjení zrovna nepotěší. Tipaři také odhadují, že displej bude mít rozlišení HD+. Z těchto parametrů lze usuzovat, že telefon by neměl být příliš drahý. Cena verze se 4 GB RAM by se mohla pohybovat kolem 183 dolarů a verze s 6 GB RAM by pak mohla stát zhruba 213 dolarů. Uvedení Huawei Enjoy 20e by mohlo proběhnout do konce letošního roku.