Spojené státy svými sankcemi poměrně slušně komplikují existenci společnosti Huawei, tedy alespoň jejich mobilní divizi. I když sem tam se zdá, že sankce tak trochu povolují. I třeba proto, že společnost Qualcomm má potvrzenou licenci na dodávky procesorů společnosti Huawei. Není však nutno příliš jásat, protože licence platí jen pro čipsety s podporou 4G. V souvislosti s tím bychom se snad už brzy mohli dočkat telefonu Huawei Enjoy 20e.

Huawei tedy bude nakupovat Qualcomm procesory s podporou 4G a prvním z nich bude Snapdragon 460. A právě ten bude použit v telefonu Huawei Enjoy 20e, který se tak stane prvním přístrojem společnosti s čipsetem Qualcomm. Informace o tom se objevily na čínském Weibo s tím, že na telefonu se již pracuje. Tipaři také dodávají, že Snapdragon 460 bude v tomto případě spárován se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. K dispozici by měla být údajně i verze se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

K dalším parametrům chystaného Enjoy 20e by měla patřit baterie se slušnou kapacitou 5000 mAh, ale bude podporovat jen nabíjení s výkonem 10 W. A to v dnešní době ultra rychlých nabíjení zrovna nepotěší. Tipaři také odhadují, že displej bude mít rozlišení HD+. Z těchto parametrů lze usuzovat, že telefon by neměl být příliš drahý. Cena verze se 4 GB RAM by se mohla pohybovat kolem 183 dolarů a verze s 6 GB RAM by pak mohla stát zhruba 213 dolarů. Uvedení Huawei Enjoy 20e by mohlo proběhnout do konce letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.