Trable čínského Huawei se v poslední době prohloubily skoro na všech frontách a trpí tak už nejen po softwarové, ale už i hardwarové stránce. Původní znemožnění přístupu ke službám Google sice znamenalo propad prodejů na západních trzích, ale domácí čínský odbyt to naopak z patriotických důvodů pozvedlo. Ale zářijové zpřísnění restrikcí a ztráta přístupu k moderním výrobním linkám čipů TSMC má mnohem fatálnější důsledky. Podle předchozích spekulací to mělo dokonce i výrazně ovlivnit chystaný špičkový model Huawei P50.

Během nedávného představení řady Huawei Mate 40 se totiž vysoce postavený ředitel firmy Richard Yu nechal slyšet, že tyto telefony budou poslední vybavené vlastními procesory Kirin. Huawei totiž do vypuknutí embarga stihnul naplnit pouze část objednávek super moderního čipsetu Kirin 9000. Ty podle předběžných odhadů měly pokrýt maximálně jen půlroční spotřebu firmy. Takže se předpokládalo, že příští generace vlajkových modelů Huawei P50 se bude muset poohlédnout jinde. To ale dnešní zpráva serveru TheElec zpochybňuje.

Podle serveru jsou už výrobní objednávky pro Huawei P50 v podstatě hotové a telefon by měl opět mít pod kapotou čipsety Kirin 9000. A o panely displejů se podle všeho postarají Samsung s LG. Vydání je směřováno na první polovinu příštího roku, takže opět se jako obvykle nabízí březnový/dubnový termín. To je jistě dobrá zpráva pro všechny fanoušky, i když není jasné, zda se opět jako v případě Mate 40 nebudou krátit dodávky pro některé mimo-čínské trhy. A pokud se situace nevyřeší s nástupem nové americké administrativy, tak se Mate 50 bude muset poohlédnout po nových čipsetech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.