Je potvrzeno, že řada Redmi Note 9 bude na čínském trhu vydána 26. listopadu/novembra. O jednotlivých telefonech už víme docela dost, ale to, co mnohé zajímá je i jejich cena. A právě na toto téma se na čínském Weibo rozvyprávěl zakladatel společnosti Xiaomi, pan Lei Jun. Ten sice nenápadně, ale přesto naznačuje, že telefony této řady by mohly na čínském trhu začínat na ceně kolem 1000 jüanů, což je asi 152 dolarů.

Lei Jun dále tvrdí, že řada Redmi Note 9 bude špičková v rámci výkonu, fotoaparátů a výdrže baterie. A shodou okolností se i o těchto parametrech dříve spekulovalo, takže je tímto můžeme považovat za potvrzené. Jun se na svém Weibo účtu také ptá fanoušků, jaké parametry preferují u telefonů s cenou kolem 152 dolarů. V souvislosti s tím a dalším malým průzkumem na čínské síti vyšlo najevo, že v rámci řady Redmi Note jsou nejoblíbenějšími modely Redmi Note 8, Note 7 a překvapivě i Note 3.

Kromě Leie Juna se k cenám řady Redmi Note 9 vyjádřili i někteří čínští tipaři. Očekávají, že budou představeny tři modely. Základní model Note 9 s podporou 4G, Note 9 5G a Note 9 Pro 5G. Základní model by měl mít cenu zhruba 1000 jüanů a u dalších dvou telefonů by měla cena jít nahoru. U Pro verze se počítá s cenou zhruba kolem 1500 jüanů, což je přibližně 229 dolarů. To je ale tak trocho v rozporu s tím, co tipaři tvrdili ještě nedávno. Podle dřívějších informací by totiž všechny tři telefony řady měly podporovat 5G. A dokonce je možné, že bude vydán i čtvrtý model Note 9 Pro Max. Takže asi úplně nejlepší bude počkat na to, co nakonec vyjde najevo při představovačce. Ta ostatně proběhne už za čtyři dny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.